OKUL FOTOĞRAFÇILIĞI


Neden Profesyonel Okul Fotoğrafçılığı?

Okulunuz için fotoğraf çektirmek istiyorsanız ve bunun içinde işini iyi yapan bir ekip arıyorsanız sizde bizimle birlikte çalışmayı tercih edebilirsiniz. Hizmet verdiğimiz onca yılda birçok okulun fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik. Bu sayede de Okul Fotoğrafçılığı konusunda oldukça fazla tecrübeye sahip olduk. Stüdyo çekimleri, okul çekimleri, üniformalı çekimler ve daha birçok çekim metodu ile sizlere hizmet veriyoruz.

Okul çekimlerinin yapımı sanıldığı kadar kolay değildir. Doğru pozisyonların belirlenmesi, ortam ışığının iyi ayarlanması, doğru cihazların seçilmesi gibi birçok konu çekimlere çok fazla etki etmektedir. Bu nedenle de çekimlerimizde en iyi kaliteyi alabilmek için birçok farklı açıdan çekimler yapmaktayız.

Hizmet verdiğimiz yıllarda yapmış olduğumuz çekimler sayesinde edindiğimiz tecrübeleri şimdi sizlere aktarıyoruz. Yaptığımız çekimlerin kalitelisini görebilmeniz için sizlere daha önceden yaptığımız çekimleri sunuyoruz. Sizde bu çekimlere bakarak sunduğumuz hizmetin kalitesini görebilirsiniz.

Andaç/Mezunieyt Yıllıkları ve Kepli Fotoğraf Çekimleri

Yıl sonlarında mezun olan öğrenciler için yaptırılan hatıra/anı kitapçığına Mezuniyet Yıllığı veya Andaç adı verilir. Müşterilerimiz en çok zorlandıkları çalışmadır. Maalesef okulların kepli mezuniyet fotoğraf çekimlerini alabilmek için, mezuniyet yıllığına düşük karlar konularak fiyatlar verilmektedir.

Mezuniyet Yıllığı hazırlamak titiz ve meşakkatli bir çalışma gerektirir. Dizgi/mizanpaj ve matbaa bilgisi gerektirir. İyi bir mücellit lazımdır.

İş ortaklarımız ile, mezuniyet yıllığı baskılarında çözüm ortağı olarak çalışmaktayız. İster sadece baskı, ister tasarım, baskı ve mücellit aşamalarında komple çözümler sunmaktayız.

Kamera ve Fotoğraf Çekimleri

Okullarımızda çeşitli aktiviteler yapılmaktadır ve bu aktivitelerde kamera ve fotoğraf çekimi talebinde bulunmaktadırlar. Bu aktivitelerde bir veya birden fazla kamera çekimi, fotoğraf çekimi  anlaşmaya bağlı olarak canlı satış yapılabilir.

Bu aktiveteler arasında, Okuma Bayramları, 23 Nisan Gösterileri, Gezi Seyahatleri, Spor Müsabakaları, Münazaralar, Yarışmalar, Mezuniyet Geceleri ve Okul Baloları sayılabilir.

E-Okul Fotoğraf Çekimleri

E-Okul çekimleri sonrasında genellikle Ana Sınıfları ve 1.Sınıflarda yapılan fotoğraf çekimleridir. Anlaşmaya bağlı olarak çekimlere diğer sınıflar veya okulun tamamı da ilave edilebilir. Bu  çalışmalar sene sonuna kadar devam etmektedir. Genellikle Aralık ve Ocak aylarında takvim çalışmaları (Masa Takvimi, Duvar Takvimi, A3 veya A4 PVC kaplamalı çalışmalar) yapılamktadır. Hatıra fotoğraflarında tek bir ürün verilebileceği gibi, bir çok üründen oluşan paketler de sunulabilir.

Paketlerde bulunabiliecek ürünler şunlar olablir, A4 veya A3 PVC kaplamalı çalşmalar,  Magnet, Fotoblok, Kişiye Özel Sıvama Foto Albümler, 2 li veya 3 lü paspartolu deri veya cilt bezi albümler (Bu albümlerde genellikle 3 adet fotoğraf kullanılır. Öğrencinin tek portre fotoğrafı, öğrencinin öğretmeni ile birlikte çekilmiş fotoğrafı, sınıfın  toplu grup fotoğrafı), çerçeveli fotoğraflar, kupa, mousepad, anahtarlık vb. ürünler.